Bankas.lt

Bankai

Parex bankasBanko tinklapis: http://www.parex.lt

Parex bankas

Atsisiųsti “Parex bankas” logotipą

AB “Parex” bankas priklauso vienai didžiausių Baltijos šalyse “Parex” finansinei grupei. Bankas savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1996 m. spalio 24 d. kaip UAB “Industrijos bankas”.

AB “Parex” banko padalinių tinklą Lietuvoje sudaro 29 klientų aptarnavimo skyriai. Bankas turi 6 filialus didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Alytuje. Lietuvoje “Parex” grupei atstovauja AB “Parex” bankas kartu su antrine bendrove UAB “Parex faktoringas ir lizingas” bei UAB “Parex investicijų valdymas”.

Šiuo metu 100 proc. AB “Parex” banko akcijų priklauso Latvijos bankui AS “Parex banka”, kuris yra vienas didžiausių bankų Latvijoje ir visoje Baltijos rinkoje. Nuo 2009 m. vasario 27 d. “Parex banka” pagrindiniu akcininku yra Latvijos privatizavimo agentūra. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) 2009 m. balandžio 16 d. įsigijo 25 proc. ir vieną AS “Parex banka” akciją ir tapo šio banko akcininku. ERPB įsijungimas į “Parex banka” veiklą yra ypatingai pozityvus ženklas banko vystymuisi ir potencialo augimui ne tik Latvijoje, bet visoms “Parex” grupės įmonėms, įskaitant ir “Parex” banką Lietuvoje. Naujo, ypatingai stipraus ir turinčio didelę tarptautinę patirtį akcininko atsiradimas “Parex” banko klientams užtikrins dar kokybiškesnes banko paslaugas, efektyvesnį aptarnavimą ir banko plėtrą.

AB “Parex” bankas yra vienintelis oficialusis “American Express” kreditinių kortelių išleidėjas ir aptarnautojas Lietuvoje. Tarptautinis verslo žurnalas “Euromoney” šiemet AS “Parex” banka pripažino geriausias privačiosios bankininkystės paslaugas teikiančiu banku Latvijoje, o AB “Parex” banką Lietuvoje – geriausiu vietiniu banku.

Būdamas tarptautinės finansinės grupės narys, “Parex” bankas nuolat plečia ir tobulina savo paslaugų spektrą. Banko veikla orientuota į aptarnavimą privačių ir verslo klientų, kuriems teikiamos aukštos kokybės bankinės paslaugos, pritaikytos pagal individualius jų poreikius. Bankas klientams siūlo platų mokėjimo kortelių pasirinkimą, lanksčias kreditavimo sąlygas, šiuolaikinės elektroninės bankininkystės paslaugas, greitai atliekamus mokėjimo pavedimus į visas pasaulio šalis, aktyvų valdymą, lizingo paslaugas ir investicinės veiklos konsultacijas.


Per tris pastaruosius metus “Parex” bankas Lietuvoje sparčiai plėtėsi ir diegė naujoves. Žymiausi banko pasiekimai yra:

* “Parex” bankas tarpe visų komercinių bankų yra suteikęs daugiausiai paskolų daugiabučių namų bendrijoms būsto renovacijai visoje Lietuvoje;

* bankas yra vienas iš trijų (pagal paskolų skaičių) aktyviausiai kredituojančių smulkaus ir vidutinio verslo įmones su valstybinio garantijų fondo INVEGA garantijomis;

* bankas yra vienas iš keturių bankų, aktyviausiai kredituojančių ūkininkus ir žemės ūkio bendroves su “Žemės ūkio garantijų fondo garantijomis”.

* “Parex” bankas pirmasis iš bankų Lietuvoje sukūrė “Senjorų programą” – banko kasdienių paslaugų su nuolaidomis programą pensininkams ir žmonėms su negalia.

* 2006 m. “Parex” bankas pasirašė sutartį su garsia tarptautine finansinių paslaugų ir kelionių organizacija “American Express”. Sutarties pagrindu bankas tapo išskirtiniu “American Express” mokėjimo kortelių atstovu Lietuvoje. Bankas Lietuvos klientams išduoda trijų rūšių “American Express” korteles su geriausių savybių kompleksu ir vienintelis Lietuvoje gali aptarnauti atsiskaitymus net trijų rūšių kortelėmis – ne tik “American Express”, bet ir Visa bei EC/MC.

* “Parex” banko internetinės bankininkystės paslauga nuolat yra geriausios kokybės interneto bankų penketuke.

* “Deutsche” bankas “Parex” banką apdovanojo už kokybiškiausiai atliekamas atsiskaitymų operacijas eurais.

AB “Parex” bankas Lietuvoje yra savarankiškas juridinis asmuo, veikiantis pagal įstatus ir Lietuvos Respublikos įstatymus. Bankas vykdo visus privalomus normatyvus.


Raktiniai žodžiai: , , , ,

Referatai Valiutų kursai Bankai, bankinės operacijos Finansinė veikla ir finansinis tarpininkavimas Nemokami skelbimai